Karol Nienartowicz z prestiżową nagrodą

0
951

Kapitalne wiadomości z Moskwy!!! W ogólnoświatowym konkursie 35awards – International Photography Awards zdjęcia Karola Nienartowicza z Wadi Rum zapewniły mu drugie miejsce w kategorii Najlepszy Fotograf w kategorii krajobraz.

W tym roku w konkursie wzięło udział 419 000 zdjęć nadesłanych przez 117 000 fotografów ze 173 krajów.

To dla mnie niesamowite wyróżnienie, że już trzeci rok z rzędu jestem w pierwszej dwójce tego prestiżowego konkursu (poprzednio w 2017 r. drugie miejsce, a w 2018 wygrana). Cieszę się, że to właśnie materiał z Wadi Rum znalazł uznanie w oczach jury, bo był to dla mnie wyjątkowy wyjazd i niesamowita przygoda, która kosztowała mnie wiele sił. Teraz satysfakcja jest podwójna! Gratulacje również dla wielu naszych fotografów krajobrazu, którzy znaleźli się wśród nominowanych i wśród 100 najlepszych tego konkursu– czytamy we wpisie na fanpage’u Karola.

Karol Nienartowicz pochodzi z Karkonoszy. Fotografuje od piętnastu lat. Odwiedził z aparatem ponad 40 krajów na 4 kontynentach. Zdobył wiele nagród. jest autorem także książek dotyczących wypraw fotograficznych. Co ważne Karol jest także malarzem. W 2017 roku pracował jako malarz-animator przy produkcji filmu “Twój Vincent”.