AUKCJA DZIEŁ SZTUKI / GALERIA SZTUKI BWA W JELENIEJ GÓRZE

0
667

Kolekcjonerstwo jest wyznacznikiem dojrzałości kulturowej i świadomości wielkiej wartości sztuki. Zwykle to dzięki prywatnym koneserom znamy dziś twórczość większości artystów w dziejach sztuki. Prawie wszystkie wielkie muzea Europy rozwinęły się ze zbiorów rodziny panującej w danym czasie. Kolekcjonerstwo odgrywa niemałą rolę w popularyzacji sztuki nowoczesnej. Zainteresowanie np. nikomu nieznanym twórcą budzili właśnie niekrępowani w swoich wyborach kolekcjonerzy. Dzięki kolekcjonerom odkryto sztukę i artystyczne rzemiosło secesyjne, a w XIX wieku – sztukę japońską. Pierwsze przedsiębiorstwo aukcyjne zajmujące się wyłącznie licytacją dzieł sztuki założył James Chriestie w 1766 r. w Londynie.

Aukcja dzieł sztuki potrwa od 16 listopada do 26 listopada do godz. 15:00.Środki finansowe uzyskane na Aukcji będą przekazane artystom oraz zostaną przeznaczone na edukację dzieci i młodzieży, a także na cele statutowe Biura Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze.

Ze względu na zagrożenie związane z pandemią COVID-19, pracownicy galerii sztuki BWA opracowali zasady bezpiecznego uczestnictwa w nadchodzącej aukcji dzieł sztuki.

Oto najważniejsze informacje:

1. Ekspozycja oferowanych do sprzedaży prac odbędzie się
w Galerii Sztuki BWA, ul. Długa 1.
TERMIN: od 16 do 21 listopada w godz. 9:00 – 17:00, w sobotę w godz. 10.00 – 16.00

Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z dziełami sztuki. 
W Galerii prosimy o zakrycie ust i nosa.

2. LICYTACJA odbędzie się:

  • TELEFONICZNIE 
  • 75 / 752 66 69   (od pon. do pt. w godz. 9.00-17.00, sobota 10.00-16.00)
  • I  MAILOWO
  • bwa@jeleniagora.pl

3. Prosimy o podawanie podczas licytacji:
– imię i nazwisko autora;
– tytuł i numer pracy;
– propozycja ceny;


4. Kwoty będą widoczne na stronie internetowej aukcji: www.bwajg-aukcja.pl

“Będą aktualizowane na bieżąco .W związku z dbałością o jakość prezentowanych prac, wgraliśmy duże obrazy, prosimy o cierpliwość.”- BWA

Serdecznie zapraszamy do udziału w aukcji!