X Półmaraton Jeleniogórski i Jeleniogórska Dziesiątka zapraszają. Zapisy ruszyły!

0
1001

10 kwietnia szykuje nam się nie lada jubileusz i nie lada okazja do powitania biegowej wiosny.

Tego dnia, o 11:00, z Placu Ratuszowego w Jeleniej Górze – Cieplicach wystartuje półmaraton, a kwadrans później rozpocznie się bieg na 10 km. Oba dystanse poprowadzone są na jednej pętli i wyprowadzają uczestników z Jeleniej Góry w stronę górujących nad okolicą Karkonoszy. Ta jeleniogórska impreza tradycyjnie reklamuje się hasłem „bieg z widokiem na góry” i naprawdę trudno o bardziej celną charakterystykę Półmaratonu Jeleniogórskiego i Jeleniogórskiej Dziesiątki. Oczywiście pełnię biegowych i widokowych wrażeń gwarantuje pokonanie półmaratonu, ale jeśli ktoś chce się ścigać na krótszej trasie – proszę bardzo – jest przecież „dycha”!

Przy pięknej i słonecznej pogodzie trasa biegu robi niesamowite wrażenie – biegniemy przez zieloną, wiosenną Kotlinę Jeleniogórską, a wprost przed nami piętrzy się groźny, ośnieżony grzbiet Karkonoszy, który jeszcze z zimą się nie pożegnał. Finisz przez urokliwe aleje Parku Zdrojowego wśród kwitnących na żółto forsycji dopełnia tych wrażeń. Jeśli będzie mgła i chmury, o co wiosną w tym rejonie Dolnego Śląska nie jest trudno, Karkonosze z pięknych zamienią się w tajemnicze i groźne, a może nawet ześlą w doliny śnieżną chmurę. Na jeleniogórskiej trasie wszystko jest możliwe.

Asfaltowa trasa biegu jest wymagająca, selektywna i nie ma na niej miejsca na nudę. Kolejne dzielnice Jeleniej Góry, kolejne mijane miejscowości, zbiornik wodny w Sosnówce, kolejne zakręty, podbiegi i piękne krajobrazy sprawiają, że czujemy się jak w górach, a bieg jest przecież uliczny!

Uzdrowiskowa i niezwykle urokliwa część Jeleniej Góry – Cieplice – Zdrój – znakomicie się w to wszystko wpisuje, dodając imprezie uroku.

Jaki start wybrać więc na inaugurację biegowej wiosny? Tylko Jelenią Górę!

Zapisy na oba dystanse właśnie ruszyły. Warto skorzystać z pierwszych, promocyjnych opłat za start – jeśli ktoś celuje w „dychę”, do 15 lutego zapłaci tylko 69 PLN. Jeśli startujemy w półmaratonie, wpisowe wynosi 79 PLN. Od 16 lutego opłaty wzrastają, ale nadal nie osiągną górnego limitu! Trzeba też pamiętać o promocyjnych, stałych i niskich cenach wpisowego dla rodziców biegnących z wózkami (mają oni osobną klasyfikację) i dla mastersów (od rocznika 1962 w dół).

Na obu dystansach będziemy mieli klasyfikację open dla Pań i Panów, klasyfikację w kategoriach wiekowych i
klasyfikacje drużynowe.

Zapisać można się pod tym linkiem: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6610
Więcej szczegółów i informacji: https://www.superbieg.pl/

Pod powyższym adresem znaleźć można nie tylko informacje na temat jeleniogórskiego biegania, ale także daty tegorocznych biegów górskich cyklu Super Bieg Puchar Sudetów i Ultra Sowy, bo te wydarzenie również
zbliżają się wielkimi krokami.