Wysokie mandaty dla nietrzeźwych rowerzystów

0
434

Zgodnie z nowym taryfikatorem, który wszedł w życie 1 stycznia 2022 roku rowerzysta, który został zatrzymany do kontroli w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi) zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

22 lutego br. około godziny 10.15 policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze na ul. Wrocławskiej w Jeleniej Górze zatrzymali do kontroli 45-letniego rowerzystę. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1 promil.

Tego samego dnia funkcjonariusze jeleniogórskiej drogówki około godziny 20.00 zatrzymali w Jeleniej Górze na ul. Wincentego Pola 28-letniego rowerzystę, który również kierował w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 0,5 promila. Obydwaj rowerzyści zostali ukarani mandatami po 2500 zł.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy, jak i rowerzyści stwarzają poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Od nas samych, naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo nasze, ale również innych.

podinsp. Edyta Bagrowska