Wyprawka dla małego mieszkańca Karpacza

0
1100

W ubiegłym roku w mieście pod Śnieżką rozpoczął się projekt „Mały ambasador Karpacza” skierowany do najmłodszych mieszkańców miasta.

Chcemy towarzyszyć im w najważniejszych wydarzeniach i od najmłodszych lat budować ich świadomość i tożsamość. Wiemy, że wkrótce to oni wypełnią Karpacz jeszcze większa energią, radością, a następnie swoimi pomysłami na jego dalszy rozwój– czytamy w komunikacje.

Pierwszą wyprawkę „Witaj na świecie” dzieci otrzymywać będą tuż po narodzeniu. W jej skład wchodzą: list powitalny od Burmistrza Karpacza, książka (pięknie ilustrowana opowieść o Karpaczu), kocyk, zabawka sensoryczna oraz  chustka z daszkiem. Wszystkie elementy wyprawki nawiązują do lokalnego charakteru i karkonoskiej przyrody. Zostały także wykonane z trwałych, naturalnych i przyjaznych dziecku materiałów.

Na progu Szkoły Podstawowej czeka wyprawka dla uczniów. Znajdą oni tutaj kuferek odkrywcy, śniadaniówkę, bidon, linijkę, zakładkę do książki, plan lekcji i list od Burmistrza. Na poszczególnych elementach dzieci znajdą ciekawostki, które odkryją przed nimi świat karkonoskiej przyrody.


W przygotowaniu pozostaje wyprawka dla przedszkolaków.