Wirtualna strzelnica w powiecie karkonoskim

0
623

Wczoraj, 24 stycznia odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnej wirtualnej strzelnicy przy Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach.

Powiat Karkonoski zdecydował się na wykonanie strzelnicy wirtualnej. Dotychczasowa strzelnica pneumatyczna została wyremontowana i poszerzona o dodatkową strzelnicę wirtualną, która wyposażona jest w laserowe repliki broni długiej i krótkiej, symulujące odgłosy strzału i odrzut charakterystyczny dla prawdziwej broni.

Nowoczesna strzelnica laserowa ma podnieść jakość szkolenia klas mundurowych funkcjonujących w szkole oraz umożliwić przeprowadzanie treningów. Strzelnicę wirtualną będzie można rozbudowywać o kolejne moduły i podłączać do sieci, co pozwoli prowadzić szkolenia o różnym stopniu skomplikowania.

Powiat karkonoski na stworzenie strzelnicy w Piechowicach otrzymał 150 tys. zł dofinansowania ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 201 384,15 zł.

W spotkaniu uczestniczyli: pani Minister Edukacji i Nauki Marzena Machałek i Senator RP Krzysztof Mróz, przy wsparciu władz Powiatu Karkonoskiego oraz dyrektora, nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach.

fb powiat karkonoski