Wielki finał Górskiej Odysei

0
654

Przed nami ostatni, 10. etap Górskiej Odysei. W sobotę planowany jest ostatni przemarsz i wielkie sprzątanie. Kto chciałby dołączyć? Pytania i zgłoszenia ślijcie na adres: gorska.odyseja@gmail.com .

“10. etap Górskiej Odysei ma rekreacyjny charakter. 2 października w sobotę o godzinie 9.00 wyruszamy ze Szklarskiej Poręby (Stacja PKP Szklarska Poręba Górna) do Świeradowa Zdroju. Po drodze wejdziemy czerwonym szlakiem na przepiękny szczyt Wysoki Kamień, a później już  niebieskim do samego Świeradowa. Ten odcinek trasy liczy niespełna 20 km”– słyszymy od organizatora.

Kolejnego dnia, czyli 3 października, odbędzie się wielki finał 700- kilometrowego marszu. Spotykanie się o godz. 10:00 przy dolnej stacji kolejki gondolowej (przy ul. Strażackiej). Stamtąd wszyscy chętni ruszają posprzątać okoliczne lasy, a o godz. 12 planowane jest ostatnie spotkanie i wspólne zdjęcia.

#GórskaOdyseja to wyjątkowa akcja edukacyjno-ekologiczna. 700-kilometrowy marsz szlakami Karpat i Sudetów ma zwrócić uwagę na problem zaśmiecania gór i lasów odpadami, szczególnie tymi z plastiku, które są bardzo niebezpieczne dla środowiska. W jeden weekend w każdym miesiącu wolontariusze z całej Polski maszerują górskimi szlakami wzdłuż południowej granicy: od Ustrzyk Górnych do Świeradowa Zdrój, by sprzątać górskie i leśne szlaki.

Akcji towarzyszy plenerowa wystawa fotografii, a także cykl podcastów i webinarów. Przedsięwzięcie jest częścią kampanii edukacyjnej #MniejPlastiku, realizowanej przez bank Credit Agricole wraz ze spółką leasingową EFL. Partnerami akcji są także stowarzyszenie Program Czysta Polska oraz Lasy Państwowe.

Poniżej znajdziecie filmik z przedostatniego etapu Górskiej Odysei :

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej sprawdzajcie faceeboka całej akcji : https://www.facebook.com/GorskaOdyseja/