Wieczór z poezją i autorem Januszem Jachnickim

0
560

Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnica Karkonoska zaprasza na spotkanie z Januszem Jachnickim, autorem tomików wierszy „Żeby być…” i „Jeszcze…”

Spotkanie odbędzie się 2 grudnia 2021 r. (czwartek) o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej 27 w Jeleniej Górze.

Janusz Jachnicki, urodził się w 1947 r. w Wałbrzychu. Dzieciństwo i młodość spędził w Jeleniej Górze. W latach 1971-2003 mieszkał w Trójmieście. Ukończył Uniwersytet Szczeciński. Od 1979 r. współpracował z opozycją demokratyczną. W czasie pierwszej i drugiej Solidarności był działaczem na szczeblu krajowym. Internowany w 1982 r. w Czerwonym Borze.

Po przejściu na emeryturę powrócił w rodzinne strony. Jest przewodnikiem górskim i trójmiejskim, instruktorem żeglarstwa i nordic walking. Uczestniczy w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, gdzie był jednym z założycieli kabaretu Bella Mafia, który prowadził przez 3 lata jako reżyser, scenograf i aktor, przygotowując w tym czasie 6 programów.

Obecnie, stara się robić tylko to co lubi, zajmuje się przewodnictwem, żeglarstwem, witrażami, tangiem argentyńskim i poezją. W 2016 r. zadebiutował tomikiem „Żeby być…” W 2021 r. ukazał się jego drugi tomik zatytułowany „Jeszcze…”.

Plakat wydarzenia :