Spowodował wypadek i uciekł z miejsca nie udzielając pomocy poszkodowanej.

0
615

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji i Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzanego o spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz o przestępstwa przeciwko mieniu.

Jak ustalili funkcjonariusze, jeleniogórzanin 8 lutego br. około godziny 5.10 spowodował w Jeleniej Górze na ul. Sudeckiej wypadek. Kierując pojazdem marki VW potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 54-letnią kobietę, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając jej pomocy.

Policjanci prowadząc czynności w tej sprawie, na podstawie zebranych informacji, a także po analizie nagrań z kamer monitoringu wytypowali, a następnie zatrzymali 30- latka jako podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa. Ponadto ustalili, że w styczniu br. mężczyzna dopuścił się co najmniej dwóch przestępstw przeciwko
mieniu. Ma on na koncie kradzież z włamaniem do domu w budowie na terenie powiatu karkonoskiego, skąd ukradł agregat prądotwórczy o wartości 18 tysięcy złotych oraz w Jeleniej Górze okradł samochód ciężarowy, skąd jego łupem padły akumulatory. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Jeleniogórzanin został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz musi on wpłacić poręczenie majątkowe w wysokości 5000 zł.

podinsp. Edyta Bagrowska