Seryjny włamywacz – recydywista w rękach jeleniogórskich policjantów

0
439

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów. Jest on podejrzany o co najmniej 9 przestępstw przeciwko mieniu.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 31-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o serię przestępstw przeciwko mieniu.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna dopuścił się od lipca do września br. w Jeleniej Górze serii przestępstw przeciwko mieniu. Jest on podejrzany o co najmniej 9 kradzieży z włamaniem do piwnic i pomieszczeń gospodarczych. Jego łupem głównie padały rowery. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą ponad 30 tysięcy złotych. Funkcjonariusze ustalili, że przestępstwa te popełnił w warunkach, tzw. ”recydywy”.

Policjanci podejrzewają, że 31-latek ma na koncie więcej podobnych czynów.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, ustalają kolejnych pokrzywdzonych oraz prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie skradzionego mienia. Funkcjonariusze w wyniku prowadzonych działań odzyskali rower o wartości blisko 9 tysięcy złotych, pochodzący z kradzieży z włamaniem do piwnicy. Przestępstwa tego zatrzymany dopuścił się w nocy z 14 na 15 września br.

31-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska