Rezerwuj bezpiecznie – Właściciele obiektów biorą sprawy w swoje ręce!

0
716

Pandemia koronawirusa odbije się bardzo negatywnie na gospodarce całego świata, chyba już dziś nikt nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Od soboty 7 listopada 2020 weszło w życie rozporządzenia, które pozostawiło otwarte hotele i inne obiekty noclegowe, ale tylko dla osób podróżujących służbowo, sportowców w przypadku imprez organizowanych przez krajowe związki sportowe czy medyków.

 To ogromny cios dla całej branży turystycznej, nie tylko dla właścicieli obiektów noclegowych, ale także dla bazy gastronomicznej czy gestorów atrakcji turystycznych. Polskie kurorty turystyczne zdecydowanie wyludniały.Nie można też zapomnieć, że właśnie w październiku czy listopadzie dokonuje się wiele rezerwacji na okres Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowego Roku czy ferii zimowych. W tym roku jest jednak inaczej – niepewność i obawy wzięły górę i rezerwacji jest o wiele mniej niż w zeszłym roku.

Przeprowadzaliśmy internetowe ankiety wśród osób często podróżujących, ale i także wśród właścicieli obiektów turystycznych, by przeanalizować obecną sytuacje i znaleźć obawy, które obecnie blokują dokonywanie rezerwacji na przyszłe terminy przez turystów – podkreśla Gerard Grech właściciel obiektu Poduszka Villa Grace ze Szklarskiej Poręby i pomysłodawca akcji “Bezpieczne rezerwacje w czasie COVID-19“.

Po analizie danych z przeprowadzonych ankiet jasno wynika, że obecnie wszyscy boimy się i  nie wiemy jak będzie wyglądał ten najbliższy i ten dalszy czas. Turyści boją się rezerwować noclegi, bo nie wiedzą czy będą mogli z nich skorzystać oraz czy w razie rezygnacji dostaną zwrot zadatków czy zaliczek. Dlatego powstała akcja “Bezpieczne rezerwacje w czasie COVID-19“, aby potencjalni Goście obiektów noclegowych wiedzieli, że mogą bezpiecznie i bez obaw już dziś dokonywać rezerwacji i wpłacać przedpłaty, a gestorzy z mocy prawa są zobowiązani do zwrotu lub wymiany wpłaconych środków jeśli rezerwacja z przyczyn związanych z Covid-19 nie dojdzie do skutku. 

To spontaniczna akacja, która powstała w głowie jednego z naszych kolegów z branży i po kilku krótkich rozmowach zaczęliśmy działanie.Stworzyliśmy serwis internetowy bezpiecznerezerwacje.pl gdzie zrzeszamy te obiekty noclegowe, które gwarantują wypłatę wpłaconych pieniędzy jeśli rezerwacja z jakiegokolwiek powodu, związanego z koronawirusem nie dojdzie do skutku. Proponować będziemy również vouchery, których sprzedaż teraz pozwala nam obecnie funkcjonować. Na stronie internetowej dokładnie też opisujemy zasady takich rezerwacji i ewentualnych zwrotów. Zależy nam na naszych gościach, na ich bezpieczeństwie nie tylko w kwestii zdrowotnej ale i również na ich bezpieczeństwie w aspekcie finansowym. – przekonuje Wojciech Rozkoszny rzecznik prasowy akcji “Bezpieczne rezerwacje w czasie COVID-19” oraz właściciel Rezydencji Pod Ochorowiczówką B&B w Wiśle. 

Więcej informacji na stornie internetowej : www.bezpiecznerezerwacje.pl

Partnerami akcji “Bezpieczne rezerwacje w czasie COVID-19” są: Miasto Szklarska Poręba, Miasto Wisła, Polskie Stowarzyszenie Wynajmu Krótkoterminowego, Grupa Poduszka, HOTRES – polski system rezerwacji.