Ratownicy pomogli turyście, ten w zamian ukradł im kurtkę

0
1323

“Zwykle dzielimy się z wami dobrymi wiadomościami, informujemy o naszych sukcesach, informujemy o warunkach w górach, dzielimy się naszą pasją. Jednak dziś musimy wylać trochę goryczy”– czytamy na profilu Facebookowym profilu GOPR Karkonosze.

Ostatni weekend przysporzył ratownikom sporo pracy. Przeprowadzili oni kilka akcji ratunkowych w trudnych, zimowych, wietrznych warunkach.

W trakcie sobotnich działań podczas ewakuacji wychłodzonej osoby, turysty, który zdecydował zdobyć szczyt Śnieżki w samych szortach jeden z ratowników pożyczył wychłodzonemu mężczyźnie swoją kurtkę.

“Ludzki odruch, chęć pomocy drugiej osobie…”– komentuje ratownik GOPRu.

Po zwiezieniu na dół, poszkodowany poprosił o pożyczenie kurtki jeszcze na “momencik” by zejść w niej do auta, ubrać swoje ubrania i obiecał, że chwilkę ją przywiezie. To była sobota, do dziś nie wrócił.

“Drogi Turysto, wiemy, że możesz być jeszcze w szoku. Wciąż wierzymy, że to przypadek i wynika hmm… roztargnienia?Jednak prosimy o zwrot kurtki, jest to element wyposażenia ratowniczego, oznaczony emblematami GOPR, niezbędny do pracy, w ciężkich zimowych warunkach.” – apeluje GOPR Karkonosze.

Sprawa została zgłoszona na policję. Na tą chwilę możemy potwierdzić, że ratowany Turysta NIE BYŁ ZWIĄZANY z jakąkolwiek incjatywą i zorganizowaną grupą, która w tym dniu organizowała wyjścia w góry mające charakter sportowy czy charytatywny.