Przywłaszczył portfel, który wypadł kobiecie wsiadającej do samochodu

0
633

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie mienia. Do zdarzenia doszło 20 listopada br. w Karpaczu pod jednym ze sklepów.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 20 listopada br. pod jednym ze sklepów w Karpaczu. Mężczyzna zabrał portfel, który wypadł pokrzywdzonej w trakcie wsiadania do auta. Jego łupem padła gotówka, dokumenty oraz karty płatnicze.

Kiedy pokrzywdzona zorientowała się, że zgubiła portfel wróciła na miejsce. Okazało się, że już go tam nie było. O przestępstwie powiadomiła policję. Funkcjonariusze na podstawie uzyskanych w tej sprawie informacji, a także po analizie nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali 58-letniego mężczyznę podejrzewanego o popełnienie tego czynu. Funkcjonariusze w trakcie prowadzonych czynności odzyskali skradzione mienie.

Mieszkaniec powiatu karkonoskiego został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za przywłaszczenie mienia odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska