Przystaniowo w Parku Norweskim

0
1161

Serdecznie zapraszamy na Fajfy Cieplickie w każdy wakacyjny piątek o piątej, a w soboty na bajkowe Warsztaty artystyczne ze spektaklami dla całych rodzin i zajęciami tanecznymi zumby w „Parku Norweskim – Parku Kultury”. Warsztaty rodzinne odbędą się w dniach 22, 29.08.2020r. o godz. 15.00 przy kamiennej scenie. Organizatorem jest Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze.  
Przez całe wakacje, co piątek od godz. 17.00 do 20.30 w Parku Norweskim odbywają się Fajfy cieplickie, czyli wieczory taneczne do najlepszej muzyki puszczanej przez DJ w przepięknych okolicznościach przyrody. O godz. 18.00 można będzie również wziąć udział w otwartych warsztatach tanecznych – salsy i nie tylko, prowadzonych przez Szkołę Tańca Towarzyskiego Krzysztofa Cieślaka.

https://www.facebook.com/151290268265332/videos/303052764140027/?xts%5B0%5D=68.ARCu98_QYA_NqQ3NWseKdyZ90-jBllsTOxzTveIESOzKQcqsgktkH-oKhA3DpRnpB1FQHdK1XnAc6JQIW6THKwiGOWghJzDXjqhijtsuIEaHkniQYXP4j4LkcqmJm_W8GS8RdxbDLsSc6QOYSYrnNYR4YpdfTMl31bvKc_QNVYvV7sK8IXl29ue60w_XpzTvDvmYWro9BjOtYCKmhILT5GnyWnOKA080g-tqYx_CtGLlOqhkPZ4nM8t6tJHwIxdMEv6FdrP1BqIJ4TKMFSNaR3Gb6RgC37KjkQgtIEDPjv8g5ve95XV_hr5xCaqVu707oNK1kn3WEWfrzizPGJP8UED-dptEF52hfSmcWg&tn=-R

Park Kultury to również sierpniowe Warsztaty rodzinne:

Park Kultury z „Trzema Kotami” – 22.08.2020 r. godz. 15.00 – 17.15. Wstęp wolny

Niepowtarzalne warsztaty artystyczne dla całych rodzin, spektakl „Koty Trzy” znakomitego Teatru Gry i Ludzi oraz energetyczne, wspólne tańce zumba. Dzieci wraz z rodzicami wykonają wesołe, balonowe koty; z tektury i ziaren stworzą „Recyklingowe karmniki”, a na dużych plakatach wyczarują własne wyobrażenie postaci nawiązujących do tematu spektaklu ”Koty Trzy”. Przedstawienie “Koty Trzy” to wesoły i bardzo kolorowy interaktywny spektakl dla dzieci. W kocim świecie wcale nie jest zwyczajnie i nudno. Pazurek, Chrupek i Kitka to naprawdę niezłe gagatki i dlatego przydarzają się im całkiem śmieszne i “wybuchowe” historie. Kto jest ciekawy co stanie się z armatą dziadka pirata, albo czy możliwe jest złapanie chmurki w locie i czy to na pewno kotek wypił mleczko i ogonkiem stłukł jajeczko musi to zobaczyć. Kociaki są niesforne i dowcipne, rozśpiewane i roztańczone, choć czasem z ich muzykowania wychodzi “kocia muzyka”. Po spektaklu zapraszamy całe rodziny na energiczną zumbę w parku, podczas której każdy będzie mógł poznać kroki inspirowane tańcami latynoskimi. To również wspaniała forma ćwiczeń ruchowych, gdyż zumba wykorzystuje elementy aerobiku i fitness.

Park Kultury z Rufim Rafim i „Toy Toy Circus Schow” – 29.08.2020 r. godz. 15.00 – 17.15

Radosne warsztaty artystyczne dla całych rodzin, spektakl „Toy Toy Circus Schow” znakomitego Teatru Czerwona Walizka i znanego wszystkim dzieciom klauna Rufi Rafi oraz energetyczne, wspólne tańce zumba. Dzieci wraz z rodzicami wykonają zabawne Cyrkowe Laleczki z pończoch, waty i guzików, wezmą udział w prawdziwym plenerze malarskim i na podobraziach, stworzą portrety klaunów i postaci cyrkowych, a na folii namalują zabawne karykatury bliskich. Klaun Rufi Rafi wyczaruje Maszynę Kleksograficzną na korbkę, przy pomocy której będzie można namalować magiczny obraz. Rozlewające się na wirującą powierzchnię farby tworzą malownicze obrazki przypominające mandale. Każdy obrazek jest niepowtarzalny. Klaun Rufi Rafi zaprezentuje również pokaz baniek mydlanych. Spektakl „Toy Toy Circus Schow” – Skrzynia pełna starych zabawek… Zabawek? Czy może artystów cyrkowych? Kto wie co może się wydarzyć, gdy jeden klaun odkrywa starą skrzynię? Jedno jest pewne: … panie, panowie cyrk przyjechał ….! Spektakl „Toy Toy Circus Show” inspirowany jest starymi zabawkami, a całość utrzymana w stylu „retro”. Klaun odkrywając sekrety starej walizki, wyciąga z niej zabawki i tworzy z nimi przedstawienie cyrkowe…. wciągając także na scenę publiczność. Spektakl jest okraszony muzyką na żywo, tworzoną na rzadko już spotykanym instrumencie – katarynce. Po spektaklu zapraszamy całe rodziny na energiczną zumbę w plenerze, podczas której każdy będzie mógł poznać kroki inspirowane tańcami latynoskimi. To również wspaniała forma ćwiczeń ruchowych, gdyż zumba wykorzystuje elementy aerobiku i fitness.

Dodatkowo można skorzystać z atrakcji zaplanowanych przez Straż Miejską m.in. z przejażdżki gokartami po miasteczku ruchu drogowego, nauczyć się pierwszej pomocy na fantomie, czy też ułożyć wielkie puzzle z jeleniogórskim Ratuszem.

Imprezy realizowane są z zadania publicznego pod tytułem „Park Norweski – Park Kultury”, dofinansowanego z budżetu Miasta Jelenia Góra.