Policja zachęca do korzystania z aplikacji “Domowa kwarantanna”

0
479

Jeleniogórscy policjanci koncentrują się na kontroli przestrzegania obowiązujących przepisów w związku z epidemią COVID-19. Mundurowi w ramach działań, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, prowadzą intensywne kontrole różnych miejsc w przestrzeni publicznej, w których obowiązuje konieczność zakrywania nosa i ust.

Funkcjonariusze nadal uświadamiają jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących zasad i ograniczeń w walce z koronawirusem. W przypadku ich lekceważenia stanowczo i konsekwentnie reagują, ponieważ wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z COVID-19, a ich nieprzestrzeganie łączy się z narażeniem zdrowia i życia dla innych osób.

Policjanci wspólnie z pracownikami innych służb dokonują sprawdzeń placówek handlowych, obiektów gastronomicznych, hoteli, siłowni i klubów fitness. Mundurowi dbają również o bezpieczne przemieszczanie się osób podróżujących środkami komunikacji miejskiej. Takie działania nie przyniosą jednak zamierzonego celu jakim jest zakończenie rozprzestrzeniania się wirusa, jeżeli wspólnie o to nie zadbamy.

“Wciąż przybywa osób zarażonych Covid-19, a co za tym idzie rośnie liczba osób poddanych kwarantannie. Policjanci każdego dnia odwiedzają osoby, które są objęte izolacją i sprawdzają, czy pozostają oni w miejscu swojego zamieszkania. Przepisy przewidują możliwość nałożenia kary finansowej na te osoby, które kwarantanny nie przestrzegają. Zachęcamy również do zainstalowania aplikacji w telefonie pn „Kwarantanna domowa”, która znacznie ułatwi pracę wszystkim służbom. Aplikacja jest dostępna, bezpłatna, bezpieczna i prosta w obsłudze”– mówią policjanci.

“Wykażmy się odpowiedzialnością i dbałością o życie i zdrowie przede wszystkim własne i swoich najbliższych. Wzajemne zrozumienie i respektowanie obowiązujących obostrzeń w tym trudnym czasie znacząco wpłyną na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa” – dodają.

Więcej na temat aktualnie obowiązujących przepisów można znaleźć na stronie Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej.

podinsp.Edyta Bagrowska