Po dwóch latach przerwy wracają Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego

0
850

Nowa energia, liczni wystawcy i jak zawsze ciekawa oferta i niezapomniane atrakcje – już za tydzień rusza XIII edycja Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego. Impreza ponownie zagości na terenie wrocławskiego stadionu Tarczyński Arena, a współorganizuje ją samorząd województwa dolnośląskiego.

“Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów podróży oraz wielbicieli kultur świata. Na stoisku Dolnego Śląska znajdą Państwo nie tylko wspaniałe, najbardziej popularne atrakcje regionu, lecz również te mniej znane, jeszcze niezupełnie odkryte perełki, swoją atrakcyjnością nieustępujące wielu poznanym już atrakcjom. Astroturystyczna podróż ku obserwacji ciemnego nieba, wypad szlakiem dolnośląskich winnic i browarów, podróż przez tajemnicze podziemia, atrakcyjne trasy rowerowe, wybór licznych kulinarnych destynacji, czy też ucieczka w przyrodę, gdzie można doświadczyć ukojenia zmysłów i wejść w rytm slow. To wszystko oferuje dziś Państwu nasz wyjątkowy region. W imieniu samorządu województwa serdecznie zapraszamy na Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego we Wrocławiu oraz oczywiście na odkrywanie Dolnego Śląska “– zachęca Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego. 

Międzynarodowe Targi Turystyki i Czasu Wolnego z każdą kolejną edycją cieszą się coraz większą popularnością. Pasjonaci podróży przyjeżdżają nie tylko z Wrocławia i Dolnego Śląska, ale też z najdalszych zakątków Polski, a nawet zza granicy. Wydarzenie zgromadzi ponad sto stoisk wystawców, którzy zachęcać będą do poznawania wyjątkowych miejsc. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego już po raz kolejny występuje w roli współorganizatora MTT Wrocław. 

“Na targach pojawią się regiony i kraje partnerskie. Mamy przyjemność gościć przedstawicieli Czech z Kraju Kralovohradeckiego, Libereckiego, Środkowoczeskiego oraz Pardubickiego. Wizytę złożą nam także Ambasador Macedonii, J.E Ilija Psaltirov oraz Ambasador Republiki Bułgarii w RP: JE Margarita Ganeva. Naszych wspaniałych gości proszę szukać m.in. na stoisku Dolnego Śląska” – mówi Krzysztof Maj, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. 

Wśród atrakcji pojawią się dwie wyjątkowe prezentacje o regionie, które wcześniej zostały zaprezentowane na Wystawie Światowej EXPO w Dubaju oraz na Forum Ekonomicznym w Karpaczu. Jedna z nich ukazuje bogactwo regionu, jego zasoby, m.in. zabytki, uzdrowiska, parki narodowe, a także potencjał gospodarczy Dolnego Śląska. Druga, pod hasłem „Woda. Sztuka. Tajemnica”, promuje Polskę i region Dolnego Śląska przez pryzmat wody. Na interaktywnym ekranie parowym będziemy mogli zaprezentować najciekawsze zakątki naszego regionu” – dodaje Krzysztof Maj.

Zapraszamy na Tarczyński Arena Wrocław w dniach 4-6 marca! Moc atrakcji, mnóstwo stoisk i świat na wyciągnięcie ręki! Do zobaczenia na #MTTWroclaw2022!