Październik z Klubem Seniora „Młodzi Duchem”

0
820

Fitness, „Duety Rodzinne”, Wieczór poetycki i malarski, Historia Pałacu w Sobieszowie, biofeedback, Śpiewy w Kręgu oraz Brydż – to spotkania zaplanowane w  październiku dla seniorów w ramach Klubu „Młodzi Duchem” w JCK filii Przystań Twórcza, przy ul. Cieplickiej 74 (budynek SP6). Wstęp wolny (prosimy o wcześniejsze zapisy).

Plan zajęć :

  • Cykl „Fitness z elementami tańca” (kontynuacja) – 4, 11, 18, 25.10.2021 r. (poniedziałki) godz. 11.00. Wstęp wolny (prosimy o wcześniejsze zapisy pod nr. tel. 502 474 847). „Fitness z elementami tańca” dla seniorów m.in. z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” – to warsztaty realizowane i finansowane z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 r. Wstęp wolny (obowiązują wcześniejsze zapisy). Zajęcia będą trwały do 22 listopada 2021 r. w wyznaczonych terminach. Warsztaty poprowadzi Barbara Szoka. Będzie to doskonała okazja do połączenia piękna tańca z różnymi formami ćwiczeń ruchowych. Nie zabraknie nauki salsy. Jeśli będzie ładna pogoda, zajęcia odbędą się na dworze. W razie zaostrzenia przepisów epidemicznych zajęcia zostaną poprowadzone przez Internet za pomocą programu ZOOM oraz Messengera. Zajęcia „Fitness z elementami tańca” realizowane są z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2021, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa.
  • „Duety Rodzinne” – muzyczna niespodzianka – 06.10.2021 r. (środa) godz. 17.00. Wstęp wolny (obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel. 502 474 847). „Duety Rodzinne” to tytuł spotkania z fantastyczną, muzykującą rodziną. Dla Seniorów wystąpią: Tosia i Marcin Sweklej, prezentując m.in. autorskie piosenki i aranżacje. Wszechstronnie utalentowana Tosia zaśpiewa m.in. utwór, do którego tekst oraz muzykę skomponowała samodzielnie. Zagra również na pianinie elektrycznym i nie tylko. Mesmeryczny Marcin Sweklej znany jest z zespołu W Tym Sęk, w którym wraz z Anią Kosą-Sweklej od lat występują m.in. w Borowicach, podczas kultowego festiwalu „Gitarą i Piórem”. Będzie to również okazja do dyskusji na temat znanych wokalistów, których dzieci podążają tą samą, muzyczną drogą.
  • „Wszechobecne piękno” z Marią Maczkowską – 13.10.2021r. (środa) godz. 16.00. Wstęp wolny (prosimy o wcześniejsze zapisy pod nr. tel. 502 474 847). „Wszechobecne piękno” – to tytuł wieczoru poetyckiego Marii Maczkowskiej z wystawą malarską. Seniorzy zaprezentują najnowsze wiersze jeleniogórskiej poetki, która jest również malarką i członkinią Klubu. Zmysłowe anioły, czy też tańczące pary uwiecznione na obrazach zachwycą swą niepowtarzalnością, a połączenie malarstwa z poezją, będzie niezapomnianym przeżyciem. W razie zaostrzenia przepisów epidemicznych spotkanie zostanie zrealizowane w formie on-line.
  • „Pałac w Sobieszowie dawniej i dziś” ze Stanisławem Firsztem – 20.10.2021 r. (środa) godz. 16.00. Wstęp wolny (prosimy o wcześniejsze zapisy pod nr. tel. 502 474 847). Pałac, dom zarządców, a może biblioteka majoracka? Historię majątku Schaffgotschów w Sobieszowie nakreśli Stanisław Firszt. Nie zabraknie informacji o bieżących planach zagospodarowania kompleksu budynków przez Karkonoski Park Narodowy. W razie zaostrzenia przepisów epidemicznych spotkanie zostanie zrealizowane w formie on-line.
  • Czym jest terapia biofeedback? – 27.10.2021 r. (środa) godz. 16.00. Wstęp wolny (prosimy o wcześniejsze zapisy pod nr. tel. 502 474 847). Spotkanie z Eweliną Zielonką i Pauliną Okoń z firmy Skoncentrowani.pl na temat terapii biofeedback, czyli najnowocześniejszej formy treningu mózgu. Na 2-3 osobach Panie zaprezentują metodę regulowania bioelektrycznej aktywności mózgu, która poprawia koncentrację i pamięć, przyśpiesza efektywne uczenie się oraz niweluje chroniczne zmęczenie. W razie zaostrzenia przepisów epidemicznych spotkanie zostanie zrealizowane w formie on-line.
  • Śpiewy w Kręgu (cykl)– 7, 14, 21 i 28 i 30.10.2021 r. (czwartek) godz. 10.30. Wstęp wolny. Seniorzy z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wspólnie z Agatą Szmigrodzką śpiewają m.in. piękne polskie pieśni, także ludowe. Uczestnicy spotkania sami wybierają repertuar. To fantastyczny sposób na ćwiczenia oddechowe i dykcję. Dołączyć może każdy, kto lubi śpiewać w przyjaznym gronie, wystarczy przyjść. Wstęp wolny (prosimy o wcześniejsze zapisy pod nr. tel. 502 474 847).
  • Klub Seniora „Młodzi Duchem” – Klub Brydżowy spotyka się we wtorki lub piątki ok. godz. 15.30 gdy skompletuje 4 lub 8. Jest to towarzyska forma gry. Wstęp wolny. Nowe osoby mogą się zapisać pod nr tel. 502 474 847.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania Klubu Seniora „Młodzi Duchem”.