Opowieści Stołu z pamięci i miejsca

0
1018

MOKSiAL w Szklarskiej Porębie zaprasza na spotkanie autorskie – otwierające cykl warsztatów kulinarnych dla młodzieży i dorosłych – z Anną Komstą, autorką książki pt. “Opowieści stołu. Ze Wschodu na Zachód”. Spotkanie odbędzie się już jutro 6 listopada br. w IV Peron, Szklarska Poręba, ul. Dworcowa 10 o godzinie 15.00.

Za tę książkę autorka otrzymała nagrodę Srebrne Kluczyki 2019 w kategorii Literatura, przyznawaną przez Kapitułę Fundacji Nowin Jeleniogórskich.

Ania była gościem specjalnym programu kulinarnego “Tomasz Jakubiak rozgryza Polskę” (Canal +). Jest także jednym z bohaterów książki “Odetchnij od miasta. Dolny Śląsk” (Sylwia Kawalerowicz wyd. Buchman).

Ania gotuje, pisze, prowadzi pasjonujące, niespieszne gawędy o tożsamości kulinarnej, styku kultury i sztuki kulinarnej, prowadzi warsztaty kulinarne. Specjalizuje się we współczesnej kuchni w stylu domowym i bistro. Serwuje również dania inspirowane złożoną i nieodkrytą do końca kuchnią Dolnego Śląska, czerpiąc z receptur kuchni kresowej, przesiedleńczej i przedwojennej kuchni karkonoskiej.

Spotkanie autorskie to wstęp do cyklu warsztatów kulinarnych, które odbędą się w listopadzie w MOKSiALu.