Odpowie przed sądem za znęcanie się nad żoną

0
1094

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali podczas ostatniej awantury mężczyznę podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad żoną. Zatrzymany groził jej pozbawieniem życia, wyzywał i poniżał. Zatrzymany to 40-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu karkonoskiego.

Mężczyzna został zatrzymany podczas awantury zgłoszonej przez pokrzywdzoną 13 października 2021 roku, nad ranem. Jak ustalili funkcjonariusze, 40-latek od kilku miesięcy znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną. Będąc pod wpływem alkoholu bez żadnego powodu wszczynał awantury, podczas których wyzywał, bił, szarpał i poniżał pokrzywdzoną. Groził jej również pozbawieniem życia.

Agresor trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 13 października br. został on doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, wydał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej, kontaktowania się z nią, w tym również telefonicznie oraz ma on nakaz opuszczenia wspólnego lokalu.

podinspektor Edyta Bagrowska