Nowe hybrydowe radiowozy oznakowane trafią na drogi Dolnego Śląska

0
446

Niebawem na ulicach miast i powiatów województwa dolnośląskiego, można będzie zobaczyć dodatkowe nowoczesne policyjne auta służbowe. Dzięki połączeniu środków finansowych z samorządów lokalnych i Komendy Głównej Policji zakupiono nowe Toyoty Corolle z napędem hybrydowym. Pojazdy są ekologiczne i specjalnie dostosowane do pełnienia służby patrolowej. Trafią do funkcjonariuszy z komend miejskich i powiatowych, aby jeszcze skuteczniej realizować wszelkie działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.

Przystosowane do służby w policyjnych barwach samochody marki Toyota Corolla w wersji kombi, wyposażone w silniki benzynowe o pojemności 1,8 litra z napędem hybrydowym i mocy blisko 100 KM będą na co dzień wykorzystywane przez funkcjonariuszy z prewencji lub ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych.

Wszystkie pojazdy wyposażone są w szereg systemów bezpieczeństwa jazdy. Auta posiadają również wzmocnioną instalację elektryczną, a oświetlenie i sygnalizacje uprzywilejowania, oparto na energooszczędnej technologii LED.

Zakup 24 nowoczesnych i ekologicznych samochodów, możliwy był dzięki połączeniu środków finansowych z samorządów lokalnych oraz Komendy Głównej Policji. Koszt jednego auta to ponad 109 tysięcy złotych.

Nowe radiowozy trafią teraz do policjantów z: Głogowa, Kłodzka, Oleśnicy, Oławy, Polkowic, Strzelina, Świdnicy, Trzebnicy, Zgorzelca, Wałbrzycha oraz Wrocławia i już niedługo mieszkańcy spotkają je na drogach swoich miast i powiatów.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: Wydział Transportu
KWP we Wrocławiu