Kradzionym autem spowodowali kolizje

0
748

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o rozbój. Napastnicy pobili pokrzywdzonego i okradli. Ich łupem padł portfel z dokumentami, kluczyki do samochodu i samochód. W trakcie ucieczki spowodowali kolizję, a następnie auto porzucili w stanie uszkodzonym.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 34 lata, którzy podejrzani są o rozbój.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 16 maja br. około godziny 22.45 na jednej z ulic w Jeleniej Górze. Napastnicy zaskoczyli mężczyznę, wchodzącego do jednego z budynków, pobili go i okradli. Ich łupem padł portfel z dokumentami, kluczyki do samochodu, a następnie samochód. Uciekając uszkodzili 4 zaparkowane samochody, a następnie na łuku drogi stracili panowanie nad autem, wypadli z drogi i uderzyli w ogrodzenie. Pojazd porzucili w stanie uszkodzonym.

W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze wytypowali i zatrzymali dwóch jeleniogórzan w wieku 24 i 34 lata podejrzewanych o popełnienie tego przestępstwa. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Teraz za rozbój odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska