Koncert z cyklu „Kowary miasto z Kulturą”

0
1455

KONCERT „POST SCRIPTUM, CZYLI MIŁOŚĆ PO…”

To piękna, muzyczna opowieść o dojrzałej miłości. Autorskie piosenki Wojtka Michalskiego i Zbyszka Stefańskiego bawią, wzruszają i skłaniają do refleksji. Świetne teksty, sugestywne wykonanie – uczta dla ducha i odpoczynek od „mocnego uderzenia”, które wciąż serwuje nam życie.

Wykonawcami piosenek są sami kompozytorzy, którzy śpiewają od wielu lat. Zbyszek Stefański jest liderem legendarnej już grupy „Bez Jacka” – pierwszego zespołu z tzw. Krainy Łagodności. Wojtek (Szejkin) Michalski – wcześniej wokalny kabareciarz, w ostatnich latach stworzył swoje zespoły „Mejkap” i „A gdyby tak”, w których zajął się muzyką na poważnie, wydając kolejną już płytę. Panom towarzyszy utalentowana dama – saksofonistka i wokalistka Anna Katarzyna Jiruska, której silna osobowość muzyczna nadaje koncertowi swingowo-bluesowy, nieco „chilautowy” charakter.

W koncercie „Ps., czyli miłość po…” usłyszymy liryczno-miłosne teksty K.K. Baczyńskiego, W. Kwinto-Koczan (WUKI), Z. Stefańskiego i A. Szmigrodzkiej. Ten wyjątkowy koncert na trzy wokale, dwie gitary i saksofon poprowadzi Agata Szmigrodzka.

17 lipca, godz. 18.00 scena przy ul. Jagiellończyka.

źródło: kowary.pl