KCM otwiera nowy punkt poboru i testów COVID 19

0
952

Nowy punkt poboru i testów COVID 19 w Jeleniej Górze – uruchomiony w Szpitalu KCM Clinic przy ul. Bankowej 5-7.

Nowy szybki i dokładny test diagnostyczny Panbio™ COVID-19 Ag Rapid Test Device firmy Abbott jest szybkim testem antygenowym do jakościowego wykrywania antygenu koronarowirusa SARS-CoV-2 w pobranym wymazie z nosogardzieli. Test pozwala na zidentyfikowanie potencjalnie zarażonego pacjenta w ciągu 15 minut.Test spełnia wytyczne WHO z 11.września 2020 roku odnośnie wykrywania wirusa SARS VOV -2/ COVID 19 za pomocą szybkich testów. Stosowany jest celem wczesnej diagnostyki aktywnej infekcji COVID-19 u osób bezobjawowych lub z podejrzeniem zarażenia COVID 19, po kontakcie z chorym lub pobycie w miejscu o wysokim ryzyku zakażenia, jak i przesiewowo celem oceny transmisji wirusa. ” – informuje szpital KCM

Sposób pobrania wymazu i obróbki przy zastosowaniu tego rodzaju testu umożliwia natychmiastową izolację i ocenę materiału biologicznego (wymazu) celem zminimalizowania ryzyka transmisji wirusa.

Wymaz pobiera się przyjaźnie dla pacjenta z nosa lub nosogardzieli. Test wykonywany jest w punkcie pobrań. Wynik z opisem wydawany jest w ciągu 20 minut. Koszt 150 zł.

Obok czułych testów antygenowych i genetycznych, istnieje możliwość wykonania testów przesiewowych z krwi włośniczkowej (kropli krwi z palca) na obecność przeciwciał przeciw wirusowi SARS COV-2 w klasie IGM/IGG. Przeciwciała świadczą o przebytej lub aktywnej infekcji COVID 19. Są to tzw. testy kasetkowe immunochromatograficzne na przeciwciała. Test wykonywany jest w punkcie pobrań.Wynik testu wydawany jest po 15-20 minutach.

Dla pacjentów wyjeżdzających za granicę jest możliwość za dopłatą otrzymania wyniku badania z opisem w języku angielskim lub niemieckim. Więcej informacji na stronie kliniki: https://www.kcmclinic.pl/punkt-poboru-i-testow-covid-19/

Rejestracja telefoniczna: 75 645 20 16, 533 779 973