Już w ten weekend 48. Jeleniogórski Jarmark Staroci i Osobliwości

0
1381

Tradycyjnie, jak co roku Miasto Jelenia Góra zaprasza ostatni weekend września tj. : 25-26.09.2021 r. na “Jeleniogórski Jarmark Staroci i Osobliwości”. W tym roku to już 48. edycja jarmarku.

Jarmark Staroci i Osobliwości organizowany w Jeleniej Górze od 1973 roku, jest jedną z największych tego typu imprez w Polsce, na którą ściągają kolekcjonerzy z całej Europy. 

Swoje zbiory prezentują na Placu Ratuszowym i wzdłuż urokliwych uliczek Starego Miasta. Można tu kupić zabytkowy samochód, stare meble, broń, cacka ze szkła i porcelany, książki, bibeloty i tysiące innych rzeczy. 

Zwiedzający i potencjalni kupcy przez dwa dni będą to wszystko oglądać, targować się, słuchać ciekawych historii, kupować, uzupełniać bądź wymieniać swoje zbiory.

W trakcie jarmarku miasto zaprasza mieszkańców oraz turystów na otwarte szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, które odbędzie się 26 września 2021 r. na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze. Punkt szkoleń będzie działał od godz. 11:00 do godz. 14:00.Szkolenie polegać będzie na instruktażu teoretycznym i praktycznym z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej z użyciem defibrylatora AED.