Jeleniogórscy policjanci zebrali i przekazali ciepłą odzież osobom bezdomnym

0
795

Dzielnicowi oraz policjanci z Wydziału Prewencji z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zaangażowali się w zbiórkę cieplej odzieży dla osób bezdomnych. 23 grudnia br. zebraną odzież i obuwie zimowe przekazali do schroniska dla bezdomnych mężczyzn, ale również przygotowane torby z odzieżą bezpośrednio przekazali osobom najbardziej potrzebującym.

Jeleniogórscy policjanci codziennie sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, których życie i zdrowie z uwagi na niskie temperatury może być zagrożone. Akcja ma charakter pomocowy i ma na celu zebranie informacji o miejscach przebywania osób bezdomnych, udzielanie tym osobom niezbędnej informacji o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur oraz o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach, a także udzielanie wszelkiej pomocy w granicach posiadanych kompetencji. Osoby bezdomne przebywające pustostanach, rozwalających się budynkach i na terenach ogrodów działkowych mundurowi informują, gdzie mogą się ogrzać oraz dostać ciepły posiłek.

W związku z epidemią Covid-19 osoby bezdomne z zachowaniem reżimu sanitarnego mogą zgłosić się i zjeść ciepły posiłek codziennie w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego w Ogrzewalni przy ul. Grunwaldzkiej 51 w Jeleniej Górze.

Okres zimowy i znaczne spadki temperatur stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, w podeszłym wieku i samotnych. Zagrożenie utraty życia dotyczy w tym okresie także osób nietrzeźwych, przebywających na wolnym powietrzu, bądź w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych.

Policja prosi o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury. Nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy, że od naszej reakcji może zależeć ludzkie życie.

podinsp.Edyta Bagrowka