Jeleniogórscy policjanci apelują do kierowców o parkowanie pojazdów w sposób prawidłowy

0
758

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia na drogach miasta i powiatu karkonoskiego wzrasta natężenie ruchu pojazdów. Dlatego też jeleniogórscy policjanci apelują do kierowców o parkowanie pojazdów w sposób prawidłowy, w miejscach do tego wyznaczonych.

W żadnym wypadku nie należy pozostawiać samochodów na drodze w sposób nieprzemyślany i zagrażający bezpieczeństwu, utrudniający przejazd służbom ratunkowym, jak i innym pojazdom. Do właścicieli i zarządców apelujemy o właściwe utrzymanie miejsc parkingowych i ich odśnieżanie.

Policjanci będą dyscyplinować kierowców, którzy parkują swoje auta w miejscach niedozwolonych- na chodnikach, skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych, miejscach dla osób niepełnosprawnych, w zatoczkach czy powierzchniach wyłączonych. W przypadku gdy pojazd będzie zaparkowany w miejscu zabronionym i będzie informacja, że może być usunięty, wówczas auta te będą usuwane z drogi na koszt właścicieli.

Przypominany również, aby nie pozostawiać w autach w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów, gdyż mogą być one przyczyną włamania.

podinsp. Edyta Bagrowska