Jaki jest bilans policyjnej akcji “Znicz”?

0
762

Na drogach kotliny jeleniogórskiej od 29 października do 1 listopada 2021 roku doszło do 14 zdarzeń drogowych, w tym jednego wypadku. Najczęstszą przyczyną tych zdarzeń było nie zachowanie przez kierujących bezpiecznej odległości między pojazdami, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz kilku kierowców nie ustąpiło pierwszeństwa innym.

31 października br. około godziny 15.30 w Jeleniej Górze na ul. Zgorzeleckiej doszło do wypadku. Jak ustalili funkcjonariusze 29-letni kierujący pojazdem marki Kia z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w latarnię drogową. W wyniku zdarzenia do szpitala trafiła 13-letnia pasażerka pojazdu, która odniosła obrażenia powyżej dni 7. Kierowca był trzeźwy. Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej trzech nietrzeźwych kierujących pojazdami oraz mężczyznę podejrzewanego o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających.

Policjanci zatrzymali 4 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 51 km na godzinę. Kierowcy ci, stracili prawa jazdy na 3 miesiące. Ponadto zatrzymali 10 poszukiwanych w celu doprowadzenia ich do Aresztu, do odbycia kary pozbawienia wolności za różne przestępstwa.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego regionu czuwali policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz policjanci operacyjni. Działania policyjne wspierali również strażnicy miejscy. Kierujący pojazdami stosowali się do poleceń policjantów czuwających nad bezpieczeństwem w okolicach cmentarzy, jak i na głównych ciągach komunikacyjnych Jeleniej Góry i powiatu karkonoskiego.

W tych dniach funkcjonariusze obsłużyli ponad 400 interwencji, zarówno domowych, jak i w miejscach publicznych dotyczących między innymi zakłócenia ciszy nocnej czy spożywania alkoholu w miejscu publicznym.

podinsp. Edyta Bagrowska