Jak przebiegła policyjna akcja “Prędkość”?

0
668

65 skontrolowanych pojazdów, 54 przypadki przekroczeń prędkości i jeden kierujący, który stracił prawo jazdy na 3 miesiące to efekt prowadzonej 19 września 2021 roku policyjnej akcji „Prędkość”.

Działania te skierowane są w szczególności do tych kierowców, którzy rozwijają nadmierne prędkości, bardzo często niedostosowane do warunków panujących na drodze oraz do wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów w tym zakresie.

Policjanci jeleniogórskiej drogówki szczególnym nadzorem objęli drogi główne naszego miasta, a pracę ich wspomagały radarowe mierniki prędkości oraz alkotesty. W trakcie działań policjanci sprawdzali trzeźwość kierujących, ale także stan techniczny pojazdów, osoby i pojazdy pod kątem poszukiwań oraz sprawdzali czy kierowcy i pasażerowie w czasie jazdy stosują pasy bezpieczeństwa.

Efektem prowadzonych działań było ujawnienie 54 przypadków przekroczeń prędkości. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 1 kierowcę, który stracił prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o co najmniej 51 km na godzinę. Ogólnie skontrolowali 65 pojazdów.

Celem tych działań jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych oraz zwrócenie uwagi kierowców na fakt, iż przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

podinspektor Edyta Bagrowska