Humorem i (u)Śmiechem. Spotkanie z Szymonem J. Wróblem

0
807

Galeria BWA w Jeleniej Górze organizuje i jednocześnie zaprasza na spotkanie z Szymonem J. Wróblem, które odbędzie się 17 listopada br. (w środę) o godzinie 18:00. Podczas spotkania odbędzie się promocja tytułowej książki oraz prezentacja karykatur autorstwa Szymona Teluka.

„Humorem i (u)Śmiechem” to prawdopodobnie najpoważniejsza książka o humorze, jaka do tej pory powstała. Składają się na nią wywiady przeplatane kultowymi żartami. Książka może być wskazówką, inspiracją albo lekiem na gorszy dzień. Pobudza do refleksji i jest czystą rozrywką w miłym towarzystwie. Znajdziemy w niej barwne i często zaskakujące historie niezwykłych ludzi, których w różny sposób łączy humor i (u)śmiech. Profesor Jan Miodek, Anna Dymna, Abelard Giza, Krzysztof Wielicki, Krzysztof Skiba, Jacek Fedorowicz, Joanna Kołaczkowska, Artur Andrus, Kamil Nosel i wielu innych. Teksty zostały okraszone karykaturami autorstwa Szymona Teluka

Szymon J. Wróbel – dziennikarz, współpracował z krakowskim „Dziennikiem Polskim”, „Lounge Magazynem”, „Znakiem”, TVN Style, TVP Kraków oraz Miastem Muzyki RMF. Obecnie można go posłuchać na antenie Radia Bielsko. Reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych „Jego Oczami”, „Z domu…”, „Ojciec, czyli o Pieronku”, „Pamiętajcie!”. Jako autor debiutował książką „Jego oczami”. Następnie ukazała się jego bestsellerowa biografia „Ojciec, czyli o Pieronku”. W 2018 roku otrzymał medal pamiątkowy 750-lecia Miasta Żywca, “Za promowanie Żywca i Żywiecczyzny”, oraz tytuł „Osobowość roku 2017” w kategorii Kultura w powiecie Żywieckim.

Szymon Teluk – rysownik, karykaturzysta, malarz, autor komiksów. Twórca popularnego w całym kraju projektu: „Warsztaty komiksu, ilustracji i karykatury”. Pracuje na w Uniwersytecie Zielonogórskim oraz w Ośrodku Postaw Twórczych we Wrocławiu.