Filmowo w Muzeum Karkonoskim

0
2750

Już w tę sobotę odbędą się warsztaty filmowe dla młodzieży – „Jak być góralem karkonoskim? Filmowe opowieści o regionie”.
Jest to oferta dla osób w wieku od 13 lat, którzy chcieliby spotkać się z “X Muzą” od strony kuchni a także których celem jest rozwijanie zdolności kreatywnego myślenia o filmie. 


Głównym celem jest teoretyczne i praktyczne poznanie kolejnych etapów realizacji filmu. Nabycia umiejętności pisania scenariusza, pracy z kamerą na planie filmowym oraz montażem cyfrowym. Zajęcia poprowadzi Marek Oleksy.

Miejsce i termin: Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, 17.10.2020, w godzinach 10:00 – 14:00
Zgłoszenia na warsztaty prosimy przesyłać mailem na adres sekretariat@muzeumkarkonoskie.pl do piątku do godz. 12:00 – liczba miejsc ograniczona

Muzeum we współpracy ze Starostwem Powiatu Jeleniogórskiego organizuje konkurs dla młodzieży, na krótki film (3 – 5 minut) – “Jak być góralem karkonoskim? Filmowe opowieści o regionie”.
Celem konkursu jest znalezienie filmowej odpowiedzi na pytanie jak być góralem karkonoskim, kim jest góral karkonoski, co go wyróżnia i charakteryzuje. Konkurs odbywa się w ramach projektu Muzeum Karkonoskiego, którego celem jest kształtowanie tożsamości regionalnej mieszkańców Sudetów Zachodnich.


Regulamin konkursu oraz dokumenty zgłoszeń dostępne są pod adresem:
http://www.muzeumkarkonoskie.pl/filmowo-w-karkonoskim/

źródło: Muzeum Karkonoskie