Chciał uniknąć konsekwencji, więc podał fałszywe dane

0
727

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 33-letniego mieszkańca województwa łódzkiego podejrzewanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, naruszenie dożywotniego zakazu sądowego oraz posługiwanie się fałszywymi danymi osobowymi.

8 grudnia 2021 roku, około godziny 5.00 policjanci pojechali na ulicę Jana Pawła II w Jeleniej Górze, gdzie według zgłoszenia porusza się pojazd marki Mercedes, którego kierujący może być pod wpływem alkoholu bądź podobnie działającego środka.

Funkcjonariusze zauważyli wskazany samochód i zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Okazał się nim, 33-letni mieszkaniec województwa łódzkiego. Policjanci w trakcie rozmowy z mężczyzną wyczuli od niego silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało 1,5 promila.

Mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentów i podał dane ustne. W trakcie dalszych czynności okazało się, że kierowca podał dane swojego kuzyna, gdyż chciał uniknąć konsekwencji. Mężczyzna bowiem był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kłodzku, w tym listem gończym do odbycia łącznej kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat za znieważanie funkcjonariusza oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i wbrew dożywotniemu zakazowi.

33-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Po wykonaniu czynności mężczyzna zostanie przekazany do Aresztu Śledczego w celu odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska