Bike Maraton i Świeradów Run – utrudnienia w ruchu w Świeradowie-Zdroju

0
1059

Już w najbliższy weekend (2 – 3 października 2021r) w Świeradowie-Zdroju rozegrane zostaną kolejne edycje sportowych zawodów cyklów Bike Maraton oraz Pucharu Sudetów w biegach górskich. Centrum zmagań zostanie zlokalizowane przy dolnej stacji kolei gondolowej SKI&SUN Świeradów.

W sobotę (2 października) do boju ruszą miłośnicy kolarstwa górskiego, w ramach 10 edycji, Bike Maraton 2021 – do pokonania będą 4 trasy o długości od 18 do 78 km. Start zawodów zaplanowano w sobotę o godz. 10.00 a zakończenie o godz. 17.

W niedzielę (3 października) rywalizować będą biegacze górscy. Tym razem w ramach cyklu Pucharu Sudetów czeka ich 10 kilometrowy bieg alpejski ze startem przy dolnej stacji kolei gondolowej SKI&SUN i metą na Stogu Izerskim. Zawody ruszają o godz. 11.00 a zakończenie przewidziano o godz. 14.00

W związku z zawodami ulica Strażacka w Świeradowie-Zdroju ( na wysokości dolnej stacji kolei gondolowej SKI&SUN) zostanie wyłączona z ruchu:

  • w sobotę (2 października) w godz. 8.00 – 18.00
  • w niedzielę (3 października) w godz. 9.00 – 12.00.

W czasie trwania zawodów dojazd do parkingów kolei gondolowej będzie możliwy od strony centrum Świeradowa (ul. Zakopiańska) a do parkingów przy Zajęczniku od strony Czerniawy-Zdrój.

Zawody będą również przebiegać po szlakach turystycznych i drogach rowerowych w Górach Izerskich. Turystów pieszych i rowerowych, poruszających się po szlakach w dniach 2 i 3 października 2021r. prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Więcej informacji o zawodach można znaleźć na stronach internetowych www.bikemaraton.com oraz www.superbieg.pl

“Przepraszamy za utrudnienia, zapraszamy do kibicowania uczestnikom”– pisze organizator.