Bieg Niepodległości – VIII Półmaraton i VIII Jeleniogórska Dziesiątka w wersji wirtualnej.

0
684

Już za 2 dni rusza VII Półmaraton Jeleniogórski i Dziesiątka, który w tym roku będzie biegiem wirtualnym. Pewnie zastanawiacie się, jak i dlaczego bieg może być wirtualny. Organizatorzy spieszą z wyjaśnieniami.

“Musimy sobie szczerze odpowiedzieć na następujące pytania – czy w obecnych warunkach da się przeprowadzić nasz bieg na odpowiednim poziomie organizacyjnym i tak aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo? Czy możemy czekać z decyzjami do ostatniej chwili, nie wiedząc jakie nowe regulacje i obostrzenia nas czekają? Czy możemy zaprosić na nasz bieg do Jeleniej Góry ponad 1000 osób i zagwarantować im, że sprostamy wszystkim obowiązującym przepisom i zaleceniom? Czy możemy na czas trwania biegu angażować służby, które mogą być bardziej potrzebne gdzie indziej i komu innemu?

Na wszystkie te pytanie odpowiedź jest jedna: nie. I dlatego, tym razem,  zmuszeni jesteśmy zmienić formułę naszego biegu.”

Chcąc zapełnić coraz większą startową pustkę i zmobilizować do jesiennego biegania oraz sportowej rywalizacji, organizatorzy  proponują Bieg Niepodległości – VIII Półmaraton Jeleniogórski i VIII Jeleniogórską Dziesiątkę w wersji wirtualnej. Możecie biegać w dowolnym miejscu, wybierając bieg na dystansie 21 km lub 10 km.

Ogólne zasady biegu w wersji wirtualnej będą takie :

  • Wszyscy  zgłoszeni uczestnicy mogą rywalizować w ten sposób od 8 listopada do 30 listopada.
  • Wystarczy zarejestrować swój bieg na dystansie 10 km lub 21 km w serwisie www.datasport.pl, by znaleźć się na listach wyników VIII Półmaratonu Jeleniogórskiego lub VIII Jeleniogórskiej Dziesiątki > Zakładka wyniki – dodaj wynik.
  • Zwycięzców tegorocznej rywalizacji poznamy 1 grudnia 2020r.
  • Na pierwsze trójki w kategoriach open, kategoriach wiekowych oraz w klasyfikacjach drużynowych czekają trofea sportowe.
  • Każdemu kto ukończy rywalizację i zarejestruje swój wynik zostanie wysłany pamiątkowy medal oraz dyplom Biegu Niepodległości – VIII Półmaratonu Jeleniogórskiego i VIII Jeleniogórskiej Dziesiątki, a także koszulki – dla tych którzy taką opcję wykupilis.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej biegu. Tam dowiecie się o wpisowym lub jego zwrocie.

Wszystkim biegaczom życzymy determinacji i oczywiście powodzenia!

źródło : Bieg Niepodległości – VIII Półmaraton i VIII Jeleniogórska Dziesiątka – stronę internetowa, Facebook