Bezpłatne badania wzroku dla dzieci i młodzieży w WCSKJ

0
563

Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej już w najbliższą sobotę 2 października organizuje kolejne badania dla dzieci i młodzieży. Tym razem mali Pacjenci z Jeleniej Góry będą mogli skorzystać z konsultacji okulistycznych. Badania są bezpłatne, wymagana jest tylko wcześniejsza rejestracja dziecka przez rodzica lub opiekuna prawnego. To już czwarta odsłona akcji profilaktycznej „Oczka, plecki i spokojna głowa” organizowana przez jeleniogórską placówkę.

W trosce o zdrowie dzieci i młodzieży po trudnym okresie nauki zdalnej i izolacji, Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej od czerwca organizuje akcję profilaktyczną „Oczka, plecki i spokojna głowa”. W jej ramach dzieci i młodzież w wieku szkolnym do 18. roku życia, zamieszkujący na terenie Jeleniej Góry, mogą skorzystać z bezpłatnych badań okulistycznych, ortopedycznych, a także konsultacji psychologicznych.

Po badaniach lekarz wyjaśni rodzicom lub opiekunom ewentualne problemy ze wzrokiem u dziecka i wskaże dalszą drogę leczenia. Na badanie wymagana jest wcześniejsza rejestracja dziecka pod nr telefonu: 602622731 przez rodzica lub opiekuna prawnego. Zapisy trwają od wtorku 28 września 2021 r. do piątku 1 października 2021 r. w godzinach od 8.00-15.00.

“Podczas czwartej już odsłony naszej akcji zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież wraz z rodzicem lub opiekunem prawnym na bezpłatne badania wzroku. Podczas pandemii najmłodsi przed ekranami komputera, telefonu czy telewizora spędzali długie godziny, a to odbiło się na bardzo ważnym narządzie jakim są oczy. Skutkiem tego jest pogorszenie widzenia i wady wzroku, które jak najszybciej należy zdiagnozować, aby zapobiec ich pogłębieniu” – mówi lek. med. Nikolaj Lambrinow , Dyrektor Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej, pomysłodawca akcji.

Dotychczas badania w ramach akcji „Oczka, plecki i spokojna głowa” organizowane były pod koniec czerwca, w lipcu i na początku września.