9 razy posłużył się przywłaszczoną kartą płatniczą. Teraz odpowie za to przed sądem.

0
666

Policjanci zatrzymali jeleniogórzanina, który podejrzany jest o przywłaszczenie oraz kradzieże z włamaniem. Mężczyzna posłużył się 9 razy przywłaszczoną kartą płatniczą płacąc nią zbliżeniowo za drobne zakupy w sklepach i na stacjach paliw. Poniesione straty pokrzywdzony oszacował na około 300 zł. Teraz grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili , a następnie zatrzymali 41-letniego mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie oraz kradzieże z włamaniem.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany w sierpniu 2020 roku posłużył się 9 razy przywłaszczoną kartą płatniczą. Zapłacił nią za drobne zakupy na stacjach paliw i w sklepach. Pokrzywdzony poniesione straty oszacował na około 300 zł.

Pokrzywdzony kiedy zorientował się, że ktoś posłużył się jego kartą powiadomił policję. Funkcjonariusze w oparciu o zebrane w tej sprawie informacje oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali osobę podejrzewaną o popełnienie tych czynów.

Teraz 41-latek odpowie za przywłaszczenia mienia i kradzieże z włamaniem, za co grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o pilnowanie swojego mienia. W przypadku podejrzenia kradzieży karty bądź posłużenia sią nią przez osoby nieuprawnione należy zgłosić się do najbliższej jednostki policji i złożyć zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

podinspektor Edyta Bagrowska