Zapadł wyrok wobec oskarżonego o zabójstwo czterech osób

0
666

30 listopada 2020 roku, przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok skazujący wobec Jacka B., który został oskarżony przez Prokuraturę Rejonową w Jeleniej Górze o zabójstwo czterech osób poprzez wywołanie pożaru pustostanu w Szklarskiej Porębie.  


Do zbrodni doszło 15 lutego 2019 roku w Szklarskiej Porębie. Tego dnia w godzinach popołudniowych przypadkowe osoby zauważyły pożar budynku dawnego pensjonatu. Po przybyciu na miejsce Straży Pożarnej i zakończeniu akcji gaśniczej, wewnątrz pomieszczenia na trzeciej kondygnacji budynku ujawniono zwłoki czterech osób.


W wyniku przeprowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Jeleniej Górze oraz Komendę Miejską Policji śledztwa ustalono, że tego dnia od wczesnych godzin porannych w jednym z pomieszczeń budynku znajdowało się pięcioro znajomych, którzy spożywali znaczne ilości alkoholu. W godzinach popołudniowych, jeden z uczestników spotkania opuścił pomieszczenie, po czym zamknął drzwi, celowo blokując wejście znajdującym się na korytarzu fotelem, który następnie podpalił. 

W budynku szybko rozprzestrzenił się pożar, a w jego wyniku, pozostałe w pomieszczeniu cztery osoby poniosły śmierć. Sprawcą pożaru był Jacek B., któremu przedstawiono zarzut zabójstwa czterech osób oraz sprowadzenia pożaru.Na wniosek Prokuratury mężczyzna został tymczasowo aresztowany.


W lutym 2020 roku Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze skierowała do Sądu akt oskarżenia.30 listopada 2020 roku Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze uznał Jacka B. za winnego popełnienia zarzucanej mu zbrodni, za co wymierzył mu karę dożywotniego pozbawienia wolności – zgodnie z wnioskiem Prokuratury.Wyrok nie jest prawomocny.


63-letni Jacek B. nie posiadał stałego miejsca zamieszkania. Był już wcześniej karany sądownie. Pokrzywdzeni to dwie kobiety oraz dwaj mężczyźni w wieku od 55 do 65 lat.