Miał duże ilości narkotyków oraz krzewy konopi. Wpadł w ręce policji.

0
687

Policjanci Wydziału  Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z policjantami z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 48-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz uprawę konopi. Ponadto mężczyzna poszukiwany był na podstawie zarządzenia w celu ustalenia miejsca pobytu oraz osadzenia w celu odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności w wymiarze 21 dni.

12 czerwca br. około godziny 11.00 policjanci weszli do mieszkania, w którym miał przebywać poszukiwany mężczyzna. Był on wyraźnie zaskoczony widokiem funkcjonariuszy. 48-latek poszukiwany był w celu ustalenia miejsca pobytu do innych czynności prawnych oraz w celu odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności w wymiarze 21 dni. W trakcie czynności policjanci w kuchni, w cukierniczce znaleźli metamfetaminę, w łazience marihuanę oraz dodatkowo w mieszkaniu znaleźli kilka tabletek ecstasy. Z zabezpieczonych narkotyków można uzyskać łącznie blisko 800 porcji handlowych. Okazało się, że mężczyzna   na tarasie uprawiał ziele konopi. Funkcjonariusze  zabezpieczyli 20 krzewów w rożnej fazie wzrostu.

48-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za posiadanie znacznych ilości  narkotyków oraz uprawę ziela konopi grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających oraz sprawdzają czy mężczyzna nie zajmował się ich dystrybucją. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze 13 czerwca br. na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

informacja KMP