Podsumowanie roku 2013 Zofii Czernow

Zofia Czernow (ur. 30 września 1950 w Woli Obszańskiej) – polska samorządowiec, była prezydent Jeleniej Góry, posłanka na Sejm VII kadencji. 

 

 

Z wykształcenia jest ekonomistką. Na początku lat 90. była wiceprezydentem, a w latach 1994–1998 sprawowała funkcję prezydenta Jeleniej Góry. W bezpośrednich wyborach w 2002 bezskutecznie ubiegała się o ten urząd, zdobywając jednakże mandat radnej. W wyborach w 2006 uzyskała reelekcję z ramienia KWW "Jelenia Góra – Nasz Dom". W trakcie kadencji wstąpiła do Platformy Obywatelskiej, weszła w skład władz regionalnych tej partii. W 2010 z listy PO ponownie uzyskała mandat radnej, po czym objęła stanowisko wiceprezydenta miasta.

 

W 2007 stanęła na czele zarządu Międzyszkolnego Klubu Sportowego "Karkonosze – Sporty Zimowe". W latach 2004–2010 była także prezesem zarządu Jeleniogórskiej Przędzalni Czesankowej "Anilux" Spółka Akcyjna. Została także wiceprezesem zarządu głównego Towarzystwa Polska-Finlandia, którego jeden z oddziałów znajduje się w Jeleniej Górze.


Dodaj komentarz

komentarzy :

Brak komentarzy. Skomentuj pierwszy!

E-mail
Tytuł (*)
Treść (*)
(*) Pola wymagane
Praca
POLITYKA
KAMERY ON-LINE
REDAKCJA
28 górskich szczytów w niecałe trzy dni
RSS Bądź na bieżąco dzięki naszemu kanałowi RSS
zobacz kanał rss »
Partnerzy:
box3.pl teatr Norwida muflon ldb Jelonka TTS radiokarpacz ZTA dokis Teatr Nasz tvp TVK RockRegion