Jubileuszowa Gala Izerska

Od 15 lat odbywa się w Mirsku Gala Izerska – impreza, na którą po prostu trzeba się wybrać. To święto dobrej muzyki, wyśmienitej kuchni oraz świetnej zabawy. W tym roku Gala obchodziła swój jubileusz.

XV Gala Izerska rozpoczęła się w Mirsku 20 lipca. Tego dnia rozegrano zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk. Odbył się również konkurs rękodzieła i żywności ekologicznej, a także koncert pn. „Izerskie Talenty”, w którym wzięli udział artyści z Pogórza Izerskiego. Gwiazdą wieczoru była tego dnia Kasia Kowalska, która dała w Mirsku rewelacyjny koncert.

Uroczyste otwarcie Gali odbyło się 21 lipca. Burmistrz Miasta i Gminy Mirsk, Andrzej Jasiński, przywitał wszystkich gości i zaprosił ich do wspólnej zabawy. Na jubileuszową Galę Izerską przybyli m. in.: poseł Zofia Czernow, senator Jan Michalski oraz przedstawiciele powiatu lwóweckiego.

- Jest nam bardzo miło, że po raz piętnasty możemy gościć w Mirsku tak znakomitych gości. Gala Izerska wpisała się w kalendarz najciekawszych imprez Pogórza Izerskiego. Przyjeżdża na nią także wielu turystów, którzy chcą obejrzeć występy zespołów folklorystycznych, skosztować przysmaków tutejszej kuchni oraz obejrzeć koncerty gwiazd, które zawsze chętnie do Mirska przyjeżdżają – zaznaczył Andrzej Jasiński, burmistrz Mirska.

Po uroczystym otwarciu Gali rozpoczął się koncert zespołów folklorystycznych, które licznie przybyły do Mirska.

- Jesteśmy w Mirsku po raz piętnasty. Przyjeżdżamy na Galę od samego początku jej istnienia. Mirsk to piękne miasto i bardzo gościnne miejsce – mówili „Gryfowianie”.

- Gala Izerska to impreza, podczas której możemy się spotkać, pośpiewać i wspólnie pobiesiadować. W Mirsku panuje wyjątkowa atmosfera – dodawały „Rybniczanki”.

Na znakomicie przygotowanej scenie trwał przegląd zespołów folklorystycznych, a obok rozpoczęła się prezentacja tradycyjnych potraw. Goście Gali Izerskiej mogli spróbować wielu przysmaków, przyrządzonych według tradycyjnych i sekretnych receptur.

- Gala Izerska w Mirsku obchodzi w tym roku swój jubileusz, odbywa się już po raz piętnasty. Jest jedną z tych imprez w naszym regionie, które z roku na rok są coraz ciekawsze. Cieszę się, że mogę tu być – podkreśliła poseł Zofia Czernow.

- Dla Pogórza Izerskiego jest bardzo ważne, że podczas Gali w Mirsku lokalni twórcy mogą zaprezentować swoje rękodzieło, a zespoły folklorystyczne występują na tej samej scenie, tuż przed wielkimi gwiazdami, jak Kasia Kowalska czy Ryszard Rynkowski – mówił senator Jan Michalski.

W finale Gali wszystkie zespoły folklorystyczne otrzymały pamiątkowe statuetki, a burmistrz Mirska, Andrzej Jasiński, wręczył nagrody i podziękowania osobom i instytucjom, dzięki którym Gala Izerska przez ostatnie 15 lat mogła się rozwijać. Potem wystąpił Nikos Rusketos z zespołem "Orfeusz", a gwiazdą wieczory był Ryszard Rynkowski, który oczarował publiczność swoim występem.

Jubileuszową Galę Izerską w Mirsku zakończył pokaz sztucznych ogni.

Gala Izerska w Mirsku jest dwudniową imprezą, która co roku odbywa się w ostatni weekend lipca. Przyciąga turystów wspaniałą atmosferą oraz występami gwiazd. Na scenie w Mirsku w ostatnich latach wystąpiły takie gwiazdy, jak: Enej, Big Cyc, Ania Wyszkoni, Blue Cafe, Pectus czy Maciej Maleńczuk. Organizatorom udało się stworzyć doskonale przygotowaną imprezę o wyjątkowym klimacie.

 

Tekst: Monika Chartmańska

Dodaj komentarz

komentarzy :

Brak komentarzy. Skomentuj pierwszy!

E-mail
Tytuł (*)
Treść (*)
(*) Pola wymagane
Praca
POLITYKA
KAMERY ON-LINE
REDAKCJA
28 górskich szczytów w niecałe trzy dni
RSS Bądź na bieżąco dzięki naszemu kanałowi RSS
zobacz kanał rss »
Partnerzy:
box3.pl teatr Norwida muflon ldb Jelonka TTS radiokarpacz ZTA dokis Teatr Nasz tvp TVK RockRegion