e-bilet w Jeleniej Górze
Wyrobienie karty e-bilet będzie darmowe. Wystarczy złożyć wniosek przez internet lub osobiście w Punkcie Obsługi Klienta. Wkrótce powstanie portal internetowy e-biletu, MZK wyznaczy także punkty obsługi w różnych częściach miasta.
Na sześciu przystankach staną automaty biletowe.
Bierzemy pod uwagę te przystanki, na których są zamontowane elektroniczne tablice rozkładu jazdy - informuje Marek Woźniak, prezes MZK.
 
Wdrożeniem e-biletu zajmie się firma R&G PLUS z Mielca.
Współpracujemy z jeleniogórskim przewoźnikiem od '93 roku - stwierdził Robert Pezda, prezes firmy - Wprowadziliśmy system biletu elektronicznego m.in. w Wałbrzychu i Świdnicy.
 
Wartość zadania to 7 mln zł. Prezydent zapewnia, że ceny biletów nie ulegną zmianie.
Celem wprowadzenia e-biletu jest ułatwienie płacenia za przejazd, poszerzenie oferty sprzedażowej biletów i odciążenie kierowców.
Martwi nas, że kierowca jest „kioskiem” i oprócz prowadzenia pojazdu, musi zajmować się także biletami - twierdzi prezes MZK - Nowy system odciąży kierowców i ułatwi życie pasażerom.
 
Dodatkowymi plusami będzie możliwość opłacenia przejazdu np. jednego przystanku (do tej pory nie było to możliwe, pasażerowie mieli jedną cenę biletu), a także wykupienie w dowolnym dniu biletu okresowego. To oznacza, że nie wykupujemy biletu np. na luty, tylko w dowolnych dniach, np. od 12 lutego do 12 marca.
 
Do tej pory, by uzyskać informacje o pasażerach, wynajmowano firmę zewnętrzną, która przeprowadzała badania. E-bilet będzie bieżącym źródłem informacji o pasażerach.

Teraz na bieżąco będziemy informowani o tym, które bilety są sprzedawane najczęściej i z jakich linii korzystają pasażerowie. To pozwoli na dostosowanie rozkładu jazdy do potrzeb mieszkańców -  poinformował Marek Woźniak. 

Dodaj komentarz

komentarzy :

Brak komentarzy. Skomentuj pierwszy!

E-mail
Tytuł (*)
Treść (*)
(*) Pola wymagane
Praca
POLITYKA
KAMERY ON-LINE
REDAKCJA
28 górskich szczytów w niecałe trzy dni
RSS Bądź na bieżąco dzięki naszemu kanałowi RSS
zobacz kanał rss »
Partnerzy:
muflon box3.pl ldb TTS radiokarpacz ZTA Teatr Nasz TVK tvp dokis Jelonka teatr Norwida RockRegion