Slalom Retro 2013

Po raz ósmy na stoku Ski Arena Szrenica spotkali się miłośnicy narciarstwa w starym stylu, a powodem były zawody „Slalom Retro”. Na starcie pojawili się licznie zawodnicy z Polski i Czech, gdzie podobne zmagania gromadzą i ponad stu uczestników. To wielkie zaangażowanie sąsiadów zza między widać było potem w wynikach, bo Czesi zajęli czołowe miejsca w zmaganiach na stoku.

Najpierw odbył się slalom. Stylowo ubrani mężczyźni i panie przemykały między słupkami starając się nie wywrócić. - Różnica w jeździe na tych nartach a współczesnych jest ogromna. Te nie mają krawędzi więc trzeba jechać na „okrągło” balansując ciałem. To jest naprawdę trudne, a przecież kiedyś wszyscy tak jeździliśmy – mówił Maciej Abramowicz, ratownik GOPR.

Stroje zawodników wzbudzały równie duże uznanie jak i ch umiejętności narciarskie. Jedni usiłowali trafić między słupki, inni przemykali między nimi ze sporą wprawą. Ale barchanowe majtki pokazywane w czasie przejazdu jednej z zawodniczek były prawdziwym hitem! Na uznanie zasługuje też rodzina Czechów, ojciec Leos Rydval i jego latorośle, którzy stylowo ubrani ostro walczyli o jak najwyższe miejsca. - Od kilku lat bierzemy udział we wszystkich zawodach retro po czeskiej stronie i w Polsce. To dla nas świetna zabawa i okazja do zawierania nowych znajomości – powiedział nam Leos Rydval.

Drugą konkurencją były skoki narciarskie. Skocznia była usypana ze śniegu i taka mocno treningowa, ale tak się rodziła konkurencja w której teraz zawodnicy latają na duże odległości. Tutaj już były potrzebne większe umiejętności i tylko niektórzy zawodnicy odrywali się od progu i przelatywali kilka metrów. Inni z gracją przemykali przez próg choć na ułamek sekundy podrywając narty. Wszyscy bawili się doskonale, a wywrotki przy lądowaniu przyjmowane były okalskami i śmiechem. Ale była też klasyfikacja generalna. Wśród mężczyzn zwyciężył zasłużenie człowiek gór, Maciej Abramowicz. drugie miejsce zajął Josef Vejnar a trzeci był Leos Rydval. W kategorii pań najlepsza była Kristyna Rydvalova, drugie miejsce zajęła Beata Holek a na 3 miejscu Bożena Czesna ze Szklarskiej Poręby.

Dodaj komentarz

komentarzy :

Brak komentarzy. Skomentuj pierwszy!

E-mail
Tytuł (*)
Treść (*)
(*) Pola wymagane
Praca
POLITYKA
KAMERY ON-LINE
REDAKCJA
28 górskich szczytów w niecałe trzy dni
RSS Bądź na bieżąco dzięki naszemu kanałowi RSS
zobacz kanał rss »
Partnerzy:
muflon box3.pl ldb TTS radiokarpacz ZTA Teatr Nasz TVK tvp dokis Jelonka teatr Norwida RockRegion